Однією з причин травмування дітей на ділянках біля дороги є відсутність розуміння небезпеки на дорозі, а також незнання правил дорожнього руху. Наприклад, досить часто батьки купують електромобілі на сайті Frolic https://frolic.com.ua/product-category/lehkovi/ і зовсім забувають, що спочатку потрібно навчити дитину орієнтуватися на дорозі та на пішохідних переходах. Інформувати потрібно з раннього дитинства, а батькам важливо показувати правильний приклад своєму малюку.

Коли потрібно вчити ПДР з дитиною?

Всі правила дорожнього руху для дітей є запорукою їх безпеки. Найкраще починати вчити правила до того моменту, поки дитина піде до першого класу, тобто, в 4-5 роки. Вихователі рекомендують показувати на особистому прикладі – стоїмо, бо червоне світло світлофору, а дорогу будемо переходити тоді, коли світлофор покаже зелене світло.

До 6 років у дитини ще слабо розвинута концентрація уваги, а також недостатній боковий зір, малюк може випадково впустити іграшку з електромобіля Frolic та намагатися її дістати, забувши про те, що перебуває на проїзній частині. Перше, чому потрібно навчити дитину –всі свої речі потрібно тримати міцно, а якщо вони впали, ні в якому разі не повертатися за ними самостійно (мама або тато допоможуть це зробити).

Починати навчання дітей пдр потрібно з основних правил:

  • якщо немає світлофору або пішохідного переходу, заборонено перебігати проїзну частину;
  • перш ніж почати перехід дороги, потрібно зупинитися і перевірити колір світлофору,а також подивитися направо та наліво;
  • заборонено гратися там, де постійно їздять автомобілі;
  • уздовж дороги дитині можна йти лише с батьками за руку по тротуару;
  • якщо дитина виїхала на прогулянку на мотоциклі з сайту https://frolic.com.ua/product-category/mototsykly/ Frolic з батьками, то переїздити дорогу заборонено. Потрібно вилізти та попросити батьків допомогти.

Такі стандартні правила потрібно повторювати постійно – під час прогулянки, по дорозі до магазину, дитячого садочку або додому.

Правила дорожнього руху: що дитина повинна знати до школи?

На момент першого класу дитина повинна вже орієнтуватися в пдр, особливо, якщо з певних умов школяру потрібно буде дібратися додому самостійно.

  1. Знання світлофору – які кольори є, на яке світло потрібно переходити дорогу, подивитися спочатку наліво, потім направо.
  2. Знайомство із «зеброю» — що таке пішохідний перехід, як правильно переходити проїзну частину, як виглядає «зебра».
  3. Знайомство з острівцем безпеки – як він виглядає правила поведінки на ньому.
  4. Правила поведінки в громадському транспорті – особливо важливо, якщо дитина проживає у великому місті. Заходити та виходити в транспорт потрібно лише в тому випадку, коли потяг метро, трамвай, автобус або тролейбус зупинився повністю. Під час руху потрібно триматися за поручні.
  5. Правила катання на велосипеді, самокаті або електромобілі – їздити на проїзній частині заборонено. Це потрібно розказати дитині. Так, дорослі велосипедисти можуть кататися біля автомобілів, але школярі повинні їздити лише по тротуару, притримуючись правої сторони.

Після того, як ви розповіли дитині про правила, можна переходити до вивчення дорожніх знаків.

Дорожні знаки

дитячий електромобіль правила

Зазвичай, в старшій групі дитячого садочку вихователі намагаються під час гри навчити дітей дорожнім знакам. Найкраще це робити на спеціальному килимку, який повністю повторює дорогу, тротуари, «зебру» та інші елементи.

Існує чотири основні дорожні знаки, в яких школяр повинен орієнтуватися.

Пішохідний перехід — коли на дорозі намальовані горизонтальні смужки, а поруч стоїть синій знак з чоловічком, в цьому місці можна переїхати дорогу на електричному квадро циклі (на сайті https://frolic.com.ua/product-category/kvadrotsykly/ бренду Frolic представлені різні моделі) або переходити дорогу.

Рух заборонено — білий круг з червоними краями, це небезпечна ділянка дороги та рух на ній заборонений (перший знак, який відобразить пошуковик після запиту «дитячий електромобіль правила».

Обережно, діти — білий трикутник з червоними краями та чоловічками всередині, саме так позначають дитячі садки або школи поруч с дорогою, але потрібно пояснити, що це не ознака повної безпеки.

Підземний перехід — синій знак з чоловічком, який спускається, означає, що поруч підземний перехід.

Всі заняття з вивчення ПДР повинні проходити в ігровій формі. Найчастіше батьки вигадують різні ігрові сюжети або екскурсії по вулиці з наглядними прикладами. Наприклад, можна питати у дитини, як би вона вчинила в тій чи іншій ситуації зі знаками або світлофором. Особливо важливо розповідати пдр тим, хто має модель електромобілю (наприклад, з сайту https://frolic.com.ua/product-category/dzhypy-bahhi/ бренду Frolic). Досить продуктивними будуть ігрові конкурси, мультики, театралізовані постанови.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *